Podpořte projekt
Rodinné centrum Tiliánek Lípa u Havlíčkova Brodu

Pomozte nám vybrat částku 200 000 Kč

10 %
Ke dni 14. 03. 2021 vybráno 10%

Co můžete v Tiliánku zažít?

Tiliánek nabízí pravidelné volnočasové aktivity pohybové, hudební, tvořivé a výukové (např. multismyslový program pro batolata Ostrov objevů, jogínky, zumbu, angličtinu, keramický kroužek, přírodovědný kroužek, výuku hry na piano), organizuje také jednorázové akce pro rodiny s dětmi i pro širokou veřejnost (např. Svatomartinský průvod, Svatobarborskou obchůzku, Narozeninovou oslavu spojenou s charitativní sbírkou atd.), čas od času též pořádá odborné přednášky z oblasti pedagogické, psychologické, sociální či zdravotní apod.), v neposlední řadě též zajišťuje prázdninové programy s hlídáním dětí.

Historie rodinného centra Tiliánek

Lipské Rodinné centrum Tiliánek bylo slavnostně otevřeno 26.6.2014 . Obec Lípa pro jeho činnost zrekonstruovala prostory v budově místního zdravotního střediska. Návštěvníkům je k dispozici zázemí tvořené hernou a učebnou, vybaveným kuchyňským koutem, hygienickým zařízením, ale také venkovní prostory s oplocenou zahradou. Od roku 2017 funguje lipské rodinné centrum jako samostatná nezisková organizace.

Vaše dlouhodobá finanční podpora má smysl

Finanční prostředky půjdou v I. fázi na vytvoření pozice kvalifikovaného koordinátora centra. Rodinné centrum Tiliánek se od svého založení potýká s chybějícími financemi pro zřízení pracovní pozice tzv. koordinátora centra. Zajištění kvalitní a širokospektré nabídky aktivit a služeb centra není dlouhodobě možné bez kvalifikovaného koordinátora, který by se plně věnoval kompletnímu provozu. A tím vašim rodinám a dětem zajistíme dlouhodobě perspektivní službu. A proč právě koordinátor centra? Naše rodinné centrum by i tak nadále mohlo nabízet bezplatné převody dětí ze školy a školky na volnočasové aktivity, a tak podpořit sladění rodiny a práce rodičům. Dále by pokračovalo bezplatné poradenství v oblasti sociální, právní a finanční, které je v současné době velmi využíváno. Realizovalo by příměstské tábory a kluby v době prázdnin. A aktivity nejen pro děti, ale i pro celé rodiny by byly za dostupnější spoluúčasti rodin.

Powered by Froala Editor